Na úvodní stranu

Záloha ovládačů

Publikováno: 13.05.2009     Zobrazeno : 4453x

Pokud se chystáte přeinstalovat si operační systém, ale máte strach, jak to bude s ovládači, až operační systém znovu nahrajete? Mám zde pro Vás radu, která potěší nejen majitele starších počítačů. Je to rychlé, bezstarostné a zdarma.


Máte-li s počítačem jakékoliv problémy, třeba máte vir, který nejste schopni odstranit žádným nástrojem nebo jen máte hodně zpomalený počítač a rozhodli jste se pro přeinstalování operačního systému. Dnes již nemusíte váhat a bát se toho, že by mohly nastat problémy s drivery. Existují totiž aplikace, díky kterým si můžete aktuálně nainstalované ovládače zálohovat, a po nainstalování operačního systému můžete jednoduše drivery nahrát.

My si ukážeme jak na to ve freeware programu DriverMax.

 

Záloha driverů v DriverMax

Po instalaci aplikace DriverMax můžeme přejít ke spuštění programu. Jak je vidět tak úvodní obrazovka nám poskytuje několik možností. Nás bude zajímat položka hned první driver operations, která nám nabízí další tři podpoložky. Můžeme si prohlédnout, jaké drivery máme nainstalovány. K tomu nám slouží položka installed drivers report. Po naskenování počítače nám vyjede tabulka s nainstalovanými ovládači pro jednotlivý hardware.

         

Pro zálohování ovládačů klineme na export drivers a poté na next. Opět začne skenování nainstalovaných driverů. Po dokončení skenování vyskočí opět podobné okno jako při prohlídnutí toho, co máme nainstalované, ale s jistým rozšířením. Můžeme si dle své vůle vybrat, jaké ovládače chceme zálohovat jednotlivě, ale vzhledem k tomu, že chceme přeinstalovat operační systém, je vhodné použít tlačítko select all, přičemž se nám vyberou všechny drivery, které jsou v pořádku. Klineme na next a vybereme si, kde ovládače chceme zálohovat a také zda je chceme zabalit do zipu nebo ponechat bez archivace. Kliknutím na next se ovládače zálohují do námi vybraného adresáře. Poté si na flash nebo jiné médium nahrajeme složku se zálohovanými drivery abychom ji mohli zase po nainstalování operačního systému použít.

   

Obnovení driverů

Nyní to již vezmu trošku zkrátka, protože pří zálohování ovladačů jsme si na aplikaci DriverMax zvykli a postup obnovy ovládačů je podobný jako při zálohování.

 

Po naistalování operačního systému si opět nainstalujeme DriverMax a spustíme. Klikneme na import drivers a v okně, které nám vyskočí si vybereme umístění, kde jsou zálohované ovládače a dáme next. Vyjede nám podobné okno jako v případě exportu. Dáme select all a dáme next a znovu next. Proběhne instalace a driverů a provedeme restart počítače.

 

Poté si zkontrolujeme, ve správci zařízení, zda je vše v pořádku, ale dle zkušeností bude vše OK a nebude třeba žádné další instalace.

 

Další články

Vyhledávač BING
Rychlá zpráva: Paypall bude v češtině
Internet Explorer může být až 10x rychlejší

Reklama